triusiukas

Šis puslapis skirtas triušių augintojams .

Čia rasite visa reikalinga informaciją apie triušių auginima, jų priežiurą , šėrima ,triušių ligas ir jų gydima.

Triušių ligos

Aspergiliozė. Sukelia plačiai paplitęs aplinkoje grybelis. Sukėlėjas - grybelis Aspergillus fumigatus. Jo sporų yra priplėkusiame šiene, šiauduose, dirvoje. Sporos atsparios daugeliui cheminių ir fiziniams faktoriams. Dažnai serga paukščiai, arkliai, ožiai, katės ir triušiai. Užsikrečiama per pašarus, kraiką, inventorių, dažniausiai gegužės-birželio mėn. Grybelis pro kvėpavimo takus ar virškinamąjį traktą. Pro kvėpavimo takus patenka į plaučius, juos ardo, pasunkėja kvėpavimas. Triušiai liesėja. Grybelis triušio organizme išskiria toksinus (nuodus), todėl prisideda ir plaučių uždegimas. Išskrodus plaučiuose randama daug iki žirnio dydžio gelsvai pilkšvų židinių. Jų yra bronchuose ir trachėjoje.
Požymiai. Inkubacinis periodas - 3-10 dienų. Susirgę triušiai neramūs, išsekę, teka išskyros iš nosies ir akių. Pastebimi traukuliai ir paralyžius, netrukus gyvunai krinta.
Diagnozė. Ant kritusių triušių plaučių matyti daug pilkšvų žirnio dydžio židinių , jų gali pasitaikyti ir trachėjos bei bronchų gleivinėje.
Pastebėjus pirmus ligos požymius, gydoma leidžiant antibiotikus į raumenis, naudoti jodo preparatus, o pašarai apdorojami specialiomis medžiagomis, surišančiomis toksinus.
Gydymas. Du kartus per dieną į burną suberiama 0,1 – 0,2 g norsulfazolio arba į raumenis sušvirkščiama penicilino. Gydymas efektyvus tik ligos pradžioje. Uždelsus gydymas dažniausiai neefektyvus.
Profilaktika – šerti visaverčiais pašarais ,nesupelėjusiu šienu ir kreikti kokybiškais šiaudais. Triušides baltinti šviežiai gesintomis kalkėmis, dezinfekuoti narvelius.

Čia jūs galite pateikti savo skelbima , savo nuomoę , savo pasiulimus ...